• Stropkovskí futbalisti na škole v Havaji

Futbal je snáď najrozšírenejším športom na svete. Inak to nebude ani na našej škole. Väčšina našich žiakov obľubuje tento šport, či už aktívne alebo pasívne a niektorí si ho len tak popozerajú v televízii alebo priamo na tribúne ihriska.

V jeseni, pred koncom futbalovej sezóny nás boli pozvať futbalisti stropkovskej MŠK Tesly na jeden z najdôležitejších zápasov. V rámci projektu Deti poďte na futbal rozdávali detské zlosovateľné vstupenky. Našim tretiakom a štvrtákom sa tiež istý počet vstupeniek ušiel. A pokiaľ sa zápasu zúčastnili, mohli vyhrať pekné ceny. Hlavnou cenou bola futbalová lopta, ktorú vyhral práve jeden z našich.

• Deň behu u prváčikov

V októbri mali svoj „DEŇ“ jablká. No a hneď po Dušičkách bol 5. november ako Medzinárodný deň venovaný behu.

Svetový Deň behu spája tisícky ľudí v mnohých krajinách celého sveta.

A prečo je to práve beh?

Pretože beh a chôdza sú najprirodzenejšie pohyby každého človeka.

Beh má oproti ostatným športom nepochybne množstvo výhod. Patrí medzi časovo a finančne menej náročné aktivity a môže ho vykonávať takmer každý. Nie každý ho však obľubuje.

• iBOBOR

Tento rok sa po prvýkrát zapojili naši žiaci, konkrétne piataci, do celosvetovej informatickej súťaže iBOBOR.

Piataci súťažili v kategórií BOBRÍK 10.11.2023. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

• Výstava interaktívnych hračiek – KOLESO

Dňa 27.10.2023 sme s našou pani učiteľkou Luciou Pecuchovou zúčastnili výstavy interaktívnych hračiek v Stropkova.

Vyrazili sme poobede. Cesta v daný deň bola upršaná, ale rýchla. Keď sme dorazili do Stropkova vystúpili sme a išli do Mestského kultúrneho strediska, kde bola výstava inštalovaná. O nemalú chvíľku prišiel pán lektor, ktorý nás zaviedol do miestnosti plnej zaujímavých hračiek, ktoré boli zbierané takmer 80 rokov. Boli tam pružinky, autíčka, ďalekohľady, zaujímavé okuliare, logické hlavolamy, rubikové kocky, ...

• Jesenné prázdniny + riaditeľské voľno

Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 27. október 2023 (piatok)

Termín prázdnin: 30. október 2023 (pondelok) až 31. október 2023 (utorok)

"Sviatok všetkých svätých": 1. november 2023 (streda) - deň pracovného pokoja

Zároveň oznamujeme, že riaditeľ školy, Ing. Alexander Palička, udeľuje v súlade so zákonom 245/2008 Z. z., § 150 ods. 5 riaditeľské voľno deťom a žiakom ZŠ s MŠ Havaj 7 v dňoch 2. a 3. novembra 2023 (štvrtok, piatok) z prevádzkových dôvodov - riešenie havarijnej situácie v školskej jedálni.

• Deň jabĺk

Súťaž jabĺk

V týždni od 16. do 20. októbra 2023 sa na našej škole uskutočnila súťaž pri príležitosti Medzinárodného dňa pôvodných odrôd jabĺk. Zapojili sa do nej takmer všetci žiaci našej školy. Ich úlohou bolo priniesť to najväčšie, najkrajšie a najťažšie jablko, ktoré doma mali. Žiaci v priebehu týždňa nosili jablká k pánovi riaditeľovi do riaditeľne.

• Exkurzia vo Svidníku

Vo štvrtok 12. 10. 2023 sa na našej škole uskutočnila prvá tohtoročná exkurzia žiakov 2. stupňa. Cesta objednaným autobusom do Svidníka netrvala dlho a čoskoro sme sa ocitli na našom naplánovanom mieste.

Prvé kroky nás zaviedli ku Pamätníku sovietskej armády. Našim cieľom bolo oboznámiť sa s vojnovou históriou Svidníka a jeho blízkeho okolia z 20. storočia. Skôr než sme prišli do Vojenského historického múzea, prezreli sme si vojenskú techniku vonku v jeho okolí. V múzeu nás sprevádzal výborný historik, od ktorého sme sa dozvedeli zaujímavosti o dejinách vojny. Videli sme rôzne predmety a techniku, ktorú kedysi používali ľudia v 1. a 2. svetovej vojne.

• Používateľské kontá

Je možné, že niektoré časti stránky uvidíte len po prihlásení. Ak ste Vaše heslo zabudli, prosím použite odkaz “Neviem prihlasovacie meno alebo heslo” a zadajte Váš email. Ak ste heslo zo školy ešte nedostali, prosím počkajte, kým škola systém rozbehne.

Streda 15. 5. 2024